Ефективне спілкування з клієнтом є однією з найскладніших завдань при веденні бізнесу. Погане спілкування може зашкодити репутації компанії, навіть коли ми є кращими в нашій торгівлі. Саме тому варто запам'ятати кілька простих правил і не кидати слова під впливом емоцій.

 

Канал зв'язку

Пам'ятайте, що в кожній галузі є абсолютно різні цільові групи, і кожна з цих груп з більшою ймовірністю буде зв'язуватися по-своєму. Хорошим прикладом можуть служити салони краси, де клієнти часто записуються на процедури через Facebook Messenger. Однак слід пам'ятати, що клієнти самі вибирають канал зв'язку, і до них варто адаптуватися, тому що тепер ми повинні прагнути до клієнта. Крім того, ми не обмежуємо кількість каналів, нехай вибирає клієнт. Адаптація варіантів контакту до ситуації клієнта може бути дуже прозаїчною, наприклад, людина просто їде в переповненому поїзді і вважає за краще відправляти електронну пошту, а не дзвонити.

 

Задовольнити потреби вашого клієнта

В даний час існує безліч факторів, що визначають вибір конкретної компанії. Трохи рідше ціна, важливіше якість, професійні консультації, післяпродажне обслуговування, сервіс, а також те, що ми можемо додатково запропонувати як частина цього продукту або послуги. Ось чому важливо добре знати, чого хоче клієнт і який його пріоритет при виборі компанії для співпраці. Продемонструйте інтерес і індивідуальний підхід, щоб клієнт знав, що він важливий для нас.

 

Вічна проблема - емоції!

Емоції є невід'ємною частиною нашої природи. Ми всі відчуваємо хвилювання, слабкість, у нас поганий день. Однак давайте залишимо негативні вібрації без роботи! Емоції - найгірший порадник, навіть коли справа доходить до тривіальних речей. Вони можуть погіршити ситуацію і привести до непотрібних коротких замикань і навіть втрати клієнта. В цілому ситуація може також в кінцевому підсумку призвести до появи поганих думок про нашу компанію, що, ймовірно, призведе до фінансових втрат в довгостроковій перспективі.

 

Іноді варто просто прикусити язика і кивнути, або просто вибачитися і погодитися з клієнтом. Уникайте будь-яких конфліктів, напруженості і непотрібних дискусій. Найкраще заглибитися в речовину і пошукати спільне рішення проблеми.

 

Звичайно, іноді важко зберігати спокій - особливо в ситуації, коли ми маємо рацію, тільки клієнт не дозволяє нам сказати ні слова і не дозволяє пояснити ситуацію. Тут, характеристики, які повинна мати людина, відповідальна за контакт з клієнтом, розрізняються. Терпіння, спокій, особиста культура, а також стійкість до стресів є невід'ємними рисами консультанта. Звичайно, не єдиний, пам'ятайте, що консультант клієнта повинен не тільки спілкуватися з клієнтом, але і продавати йому відповідні продукти або послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *