Контекстна реклама

від - на місяць

Налаштування пошукової та медійної реклами, створення графічних і текстових оголошень, оформлення банерів

Запропонувати проект
Що таке контекстна реклама

Контекстна реклама - один з найбільш популярних і ефективних видів реклами в інтернеті. Такий вид реклами формується в залежності від інтересів кожного окремого користувача: які запити він вводив, які сайти він відвідував, на які теми він звертав більше уваги. Саме з цієї причини ми називаємо таку рекламу контекстною. Контент пов'язаний з основним пошуковим терміном. Його предмет визначається конкретним контекстуальним середовищем, тобто самим контекстом (латинський contextus - зв'язок, спілкування). Це те, що робить ці оголошення «ненав'язливими» для потенційних клієнтів, таким чином підвищуючи їх лояльність.

Переваги та особливості підходу

У порівнянні з іншими видами реклами, контекстна реклама є досить дешевою. Його ефективність полягає у відборі потенційних клієнтів, скорочення часу між рекламною пропозицією і покупкою. Протягом усієї рекламної кампанії замовник має можливість відстежувати вартість на всіх його етапах.

 

Принципи, що описують роботу КР:

 • Ненав'язливість. Демонстрація оголошень по темі призначеного для користувача запиту не викликає негативних вражень, але нагадує про цікаві для нього питання.
 • Персоніфікація. Рекламне звернення націлене на споживача, носить особистісний характер і оцінюється по його запитам і потребам.
 • Мотивація діяти. Контекстні записи можуть підштовхнути до ліду, будь це підписка на вашу розсилку, заповнена анкета, або покупка після пошуку інформації про ваш продукт і планування покупки.
 • Націленість. Перед розміщенням контексту відбувається оцінка аудиторії, що дозволяє розміщувати його на сайтах з вашою цільовою аудиторією і високою активністю користувачів.
 • Оплата конверсії. Рекламодавець платить за певні дії, які підводять споживача до покупки.

 

Залежно від принципів роботи КР виділяють чотири її види:

 1. Пошукова. З'являється в пошукових системах на основі історії пошуку користувачів. Цей вид реклами показується тим, хто цілеспрямовано шукає ваші товари або послуги. Він працює по PPC-моделі, коли ви платите за те що відвідувач клацає на оголошення. Ви самі позначаєте максимально прийнятну ціну, яку в підсумку будете згодні платити за клік.
 2. Медійна. Виглядає як графічний блок, що демонструються на певних майданчиках або сайтах. У списку перераховані сайти, на яких ви хочете показувати свої оголошення. Ви можете націлити (на цільові сайти, які вас цікавлять) або вибрати сайти з більш точним орієнтуванням (наприклад, вказавши конкретні канали на YouTube або сайти).
 3. Тематична. Даний вид реклами відображається на тематичних сайтах, які збігаються з інтересами з вашими оголошеннями. Розміщуючи оголошення на сайтах новин, в блогах і на тематичних ресурсах, необхідно перевіряти якість і статистику (наскільки висока відвідуваність цих сайтів).
 4. Таргетована. Націлена на певну групу користувачів, може також відображатися в певні години. Поведінкові технології враховують історію запитів людини. Інструменти ремаркетингу в подальшому вивчають поведінку на сторінках і фокусуються на раніше мала б цікавити аудиторію товари або послуги.

 

Що таке ремаркетинг і як він працює

Ремаркетинг або «реклама заново» - це вид реклами від Google, в якому пошукова система може сформувати список людей, які вже відвідували ваш сайт, і налаштувати показ рекламного повідомлення для них. Такі оголошення можуть відображатися за допомогою графічних оголошень (банерів), текстових оголошень на партнерських сайтах Google, а також в якості відео на YouTube або на партнерських сайтах Google.

Переваги ремаркетингу:

- повторне залучення покупця, якщо він не придбав ваш товар або послугу в перший раз

- така циклічність допомагає запам'ятати ваш бренд або фірму;

- доступна ціна за один клік і за покази оголошення.

Ви напевно помічали, як після відвідування будь-якого сайту, його реклама все ще «женеться» за вами, таким чином нагадуючи про послуги ще деякий час. Цілком ймовірно, що і наш сайт не стане винятком.

Підвищення продажів і розвиток бізнесу - мета початку рекламної кампанії. Такі результати покликані виправдати всі витрати на рекламу. Звичайно, слід мати на увазі, що не кожен відвідувач сайту буде розміщувати замовлення. Але не кожен виходить зі звичайного магазину, щоб купити. Якщо вам вдасться зацікавити відвідувача, ви будете знати, як просувати відповідний продукт наступного разу.

Вартість контекстної реклами залежить від заданих заздалегідь ключових слів і фраз, за ​​якими послугу або товар зможуть знайти покупців, а також від конкурентної спроможності даного запиту на ринку. Перевага контекстної реклами полягає в тому, що ви платите тільки за реальні кліки, а не за перегляди, отримуючи вже орієнтованих цільових відвідувачів. Вартість кліка може варіюватися від декількох копійок до десятків гривень, в залежності від популярності конкретного запиту.

 

Власники онлайн-бізнесу, які вважають за краще використовувати контекстну рекламу, в першу чергу зацікавлені в її цінності. Вона формується виходячи з наступних факторів:

 • теми розміщення (деякі з найдорожчих, такі як туризм, нерухомість, фінанси, будівництво і т. Д.);
 • вибір ключового слова (контекстний або НЕ контекстний, високо або низькочастотний)
 • вибір позиції оголошення (спеціальні розміщення, перше місце, динамічні або гарантовані покази)
 • час показу оголошень (день або ніч), будні дні або вихідні
 • налаштування геотаргетинга (регіональна контекстна реклама зазвичай дешевше)
 • CTR або ефективність вашого оголошення (може бути вищою або нижчою).

Контекстні оголошення можуть мати різні позиції на сторінці:

 • Спеціальна область розміщення або область проживання у верхній частині сторінки. Такі оголошення з'являються над результатами пошуку. Ця позиція вважається особливо вигідною, оскільки вона залучає увагу в першу чергу.
 • Область гарантованих показів - це оголошення, розташовані в правій частині сторінки. Ця позиція менш вигідна, проте ціна розміщення реклами в цій області зазвичай набагато нижче, ніж в першому варіанті.

 

 • Область динамічного показу - це оголошення з гарантованим показом. Ефективність розміщення реклами в цій області вигідна, особливо з огляду на той факт, що бюджет рекламної кампанії обмежений. Оголошення в цій області чергуються між собою і з'являються поперемінно. Контекстна реклама працює досить просто: якщо оголошення відповідає запитам, то це гарантія того, що користувач натисне. Якщо пропозиція відповідає уподобанням і інтересам відвідувача, ймовірно він вибере саме вашу компанію.

 

Але зв'язок із запитами клієнтів не єдине, на що потрібно звертати увагу при створенні рекламного пропозиції. Воно повинно бути доречним. Якщо людина заходить на сайт з цінами на потяги, розміщувати рекламу автомобільних перевезень або авіарейсів недоречно: якби людині зацікавився цим видом перевезень, він би зайнявся пошуком підходящих сервісів. Рекламна кампанія повинна бути візуально привабливою: помітною і такою, що запам'ятовується, але в той же час не кричущій, що не пістрявити кислотними квітами. Користувач хоч і помітить її, але ймовірність позитивного відгуку і, як результат, бажання скористатися послугами вашої компанії вкрай малі. В цьому випадку ви ризикуєте втратити клієнта, навіть якщо послуга дійсно цікава користувачеві. Ще одним не менш важливим умовою є інформативність. Оголошення повинно бути зрозуміло користувачеві, чітко описувати товар, що продається або послугу, яка надається. Воно не повинно містити помилкової або неперевіреної інформації. Для ймовірності абсолютного (наближеного до 100%) попадання в цільову аудиторію пропозиція повинна бути унікальною. Слід мати на увазі, що рішення завжди залишається за користувачем. Тільки він вирішує, звернути увагу на рекламу чи ні, переходити по посиланню чи ні, чи скористатися сервісом, купувати товар чи ні.

Для проведення рекламних кампаній розроблені спеціалізовані інтерфейси. Російськомовна аудиторія охоплена такими ресурсами:

 • Google AdWords. Управління контекстною рекламою в гуглі і особистої мережі.
 • Яндекс.Директ. Система організовує розміщення і розподіл рекламних інформаційних повідомлень в пошуку Yandex і на партнерських сторінках. Система відповідає за організацію розміщення і поширення рекламних повідомлень в Яндекс пошуку і на сайтах партнерів.

 

 

Що таке Google Ads

Google Ads - це спеціальний інструмент, спрямований на розміщення контекстної реклами на сторінках пошукової системи Google і на партнерських сайтах. Ви можете вибрати, де показувати свої оголошення, бачити, наскільки добре вони залучають аудиторію, і який їхній бюджет. У пошукових оголошень Google є три позиції: над, біля або під результатами пошуку, спеціалізований інструмент для контекстної реклами на пошукових і партнерських сайтах Google. Ви можете вибрати, де показувати свої оголошення, бачити, наскільки добре вони привертають вашу аудиторію і який їхній бюджет.

Верхню частину першої сторінки займають оголошення, які мають високий рейтинг. Він формується з показника ефективності ключових слів і ціни за один клік. Тут може розміщуватися до чотирьох оголошень, чим вище рейтинг рекламного повідомлення - тим вище його позиція.

 

Нижню частину сторінки можуть займати максимум три рекламних оголошень.

 

 

Реклама на партнерських сайтах Медійній мережі (КМС)

КМС - група сайтів-партнерів, на яких відображаються оголошення Google Ads. У КМС входять такі сервіси як YouTube, Gmail, Blogger і інші. Вона допомагає залучати нових клієнтів, звертатися до них на всіх етапах періоду покупки. Наприклад, якщо людина хоче навчитися варити мило і буде шукати різні статті про те, як це зробити, ваша реклама курсів миловаріння може попастися йому на очі і викликати інтерес. Не виключено, що його зацікавить дана пропозиція. У Медійній мережі можна вибирати певні сайти, сторінки сайтів, а також конкретну цільову аудиторію, якій хочете транслювати рекламні оголошення.

Яндекс.Директ - рекламна система, завдяки якій ви можете поширювати контекстні оголошення по сторінках пошуку в Яндексі і на партнерських сайтах його Рекламної мережі. Оголошення в Діректі відображаються тільки для тих людей, які раніше вже займалися пошуком схожих послуг і товарів на Яндексі та інших сайтах. Розміщуючи рекламу за допомогою Яндекс.Директа, ви оплачуєте не кількість показів оголошення на пошукової сторінці або сайтах партнерів, а кількість кліків по рекламному оголошенню.

Оскільки контекстна реклама в Яндекс.Директ працює безпосередньо з певними ключовими фразами і словами, з її допомогою ви можете пропонувати свої товари або послуги тільки зацікавленій аудиторії. На відміну від звичайної реклами, система працює цілеспрямовано: спочатку необхідно вказати ключові слова, для яких система буде показувати рекламу, а потім визначити стоп-слова, що виключають нецільові аудиторії. Якісна настройка контекстної реклами дозволить значно скоротити кількість відвідувачів, які могли випадково зайти на сайт. Google - абсолютний лідер з числа пошукових систем в Україні. Тому Google Ads передбачувано популярніші у замовників, тут доведеться заплатити за клік більше, ніж в Яндексі. Але не варто ігнорувати Яндекс: клік тут може бути дешевше на 60%. Обов'язково візьміть до уваги специфіку вашої тематики і не забувайте, що обсяг трафіку в цій пошукових системах обмежений. У рекламних кампаній практично однакова вартість кліка в Яндекс і Google - на рівні $ 0,03-0,04. У зв'язку з цим рекомендується перевірити конверсію трафіку, перш ніж приймати рішення про розподіл бюджету для контекстної реклами.

 

Перелік робіт для початку рекламної кампанії в Яндекс.Директ і Google.Ads:

 • Визначення мети і узгодження брифу;
 • Підбираємо нішу виходячи із завдань клієнта;
 • розробка рекламної стратегії;
 • підготовка технічної частини сайту;
 • настройка веб-аналітики;
 • підбір ключових слів;
 • складання рекламних оголошень;
 • створення та налаштування рекламних компаній;
 • настройка ремаркетингу в медійних мережах;
 • оцінка ефективності, коригування бюджетів.

Створення якісної рекламної кампанії вимагає посидючості, грамотного підходу, першокласних знань всіх інструментів і можливостей системи, а також постійної роботи щодо поліпшення кампанії. Тому довіряти надання послуг з її створення слід тільки фахівцям і агентствам з кваліфікацією, які володіють великим досвідом і професійними навичками, необхідними при розробці контекстної реклами. Регіональна реклама використовується коли замовника цікавить конкретний регіон, в такому випадку йому буде потрібна послуга контекстної реклами по Києву, а не по всій Україні. Simplex Agency віддалено надає послуги на території всієї України. Контекстна реклама, пошукової маркетинг, SMM-маркетинг, E-mail маркетинг, відеомаркетинг і створення сайтів - це все сфера, в якій ми надаємо послуги вже три роки. За цей час ми розробили більше 500 проектів, а відвідуваність сайтів наших клієнтів досягла цифр в кілька мільйонів. Принцип віддаленої роботи дозволяє нам не робити зайвих націнок, а кращий гарант якості нашого сервісу це факт того, що кожен клієнт мінімум один раз рекомендував нас своїм знайомим.

 • Запитання 1

  Відповідь 1

 • Запитання 2

  Відповідь 2